Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu. - DPS Systems
Ciasteczka

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie jak również dostarczenia użytkownikowi spersonalizowanych treści marketingowych oraz reklam. Dowiedz się więcej

Cyfrowy obieg dokumentów enova365 ERP Finanse i księgowość Handel i Magazyn Impuls EVO Kadry, płace i HR Zarządzanie Produkcją

Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu.

Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu.

Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu.

Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu. W czasach spowolnienia gospodarczego, liczy się każda złotówka i czas reakcji. Dlatego możliwość skutecznego i oszczędnego zarządzania staje się dużym, biznesowym wyzwaniem.

Konieczność szybkich zmian organizacyjnych i budowanie nowych strategii, w wielu firmach wywołała szok i obawy o przyszłość.

Wydarzenia ostatnich lat, znacząco zweryfikowały sytuację finansową firm i wzmocniły świadomość przedsiębiorców co do znaczącej roli cyfryzacji. Sposobem na szybkie ustabilizowanie sytuacji kryzysowej w wielu przedsiębiorstwach było m.in.: szukanie oszczędności oraz wdrażanie nowych strategii i rozwiązań, np. związanych z tworzeniem nowych możliwości wykonywania pracy. Ta trudna dla wielu przedsiębiorców sytuacja, stała się również impulsem by rozpocząć poszukiwanie technologicznego wsparcia. Jak pokazuje już bieżąca rzeczywistość – najlepiej poradziły sobie firmy, które miały możliwość szybkiego wdrożenia dodatkowych rozwiązań informatycznych.

Mimo, że sytuacja wymusiła już tak wiele zmian w przedsiębiorstwach, wciąż jest sporo do zrobienia. Prognozy na najbliższe lata nie są optymistyczne. Kryzys uderzy we wszystkich, również w Ciebie i Twoich konkurentów.

Część firm zniknie z rynku, inne unikną problemów i wyjdą wzmocnione.
Możesz zdecydować, w której grupie znajdzie się Twoje przedsiębiorstwo!

Co można zrobić by zapewnić firmie stabilne działanie?
Z pomocą przychodzi rozwiązanie klasy ERP.

ERP to system, który sprawdzi się w każdej firmie – niezależnie od tego czy przedsiębiorstwo jest małe, o nieskomplikowanej strukturze czy duże, wielooddziałowe lub międzynarodowe. Nie ma też znaczenia jaka jest specyfika działalności lub branża. Poziom rozwoju tego typu rozwiązań jest na poziomie, który pozwoli sprostać każdej potrzebie.
Dzięki ERP możliwa jest optymalizacja wszystkich procesów i pracy we wszystkich działach firmy.

Cele biznesowe i mierzalne rezultaty.

Poszukując skutecznego rozwiązania, trzeba zastanowić się jaki cel biznesowy chcemy osiągnąć i jakie obszary w firmie są dla nas kluczowe. Narzędzie ERP ma przynieść konkretne, mierzalne rezultaty, a nie być jedynie ślepym podążaniem za trendami technologicznymi.
W zależności od wyznaczonego celu i najważniejszych obszarów, możesz np.: skupić się na zwiększeniu ilości realizowanych projektów w dziale produkcji, zwiększeniu wydajności pracy magazynu, optymalizacji procesów sprzedaży, obsługi klienta i serwisu czy skróceniu czasu realizacji zamówień w sklepie internetowym.
To wszystko możliwe jest bez zwiększania nakładów i ilości zatrudnionych osób.

Modułowa budowa systemów ERP

Musisz też wiedzieć, że pośród wielu systemów ERP wyróżnić można rozwiązania modułowe lub dedykowane, umożliwiające rozwój standardowych modułów o wsparcie dla unikalnych procesów. Dzięki wprowadzaniu gotowego rozwiązania modułowego możesz skupić się na strategicznych obszarach, wdrożenie może być wieloetapowe, a narzędzie można zintegrować z już istniejącymi w firmie systemami.

Podsumowując – ERP to zaawansowany system informatyczny, który jednocześnie jest prosty w obsłudze. Jego modułowa struktura pozwala dostosować elementy systemu do profilu działalności firmy. Dzięki temu wdrożenie będzie trwało krócej i z pewnością będzie tańsze. To rozwiązanie stworzy też możliwości poszerzenia zakresu swojej funkcjonalności w czasie – wraz z rozwojem Twojej firmy.

Moduły, które wspierają poszczególne obszary biznesu oraz ich korzyści.
Wśród nich możemy wymienić m.in.:

Finanse i księgowość   Kadry, płace i HR
automatyczne generowanie dokumentów i raportów; zarządzanie aktywami i środkami trwałymi; kontrola przepływów pieniężnych; automatyzacja sprawozdań; e-deklaracje; szybka reakcja na zmiany przepisów prawa pełne informacje na temat zasobów ludzkich; ewidencja czasu pracy i wynagrodzeń; rekrutacja i komunikacja z pracownikami; sprawny obieg spraw i dokumentacji; szybka reakcja na zmiany przepisów prawa
Produkcja   Magazyn i handel
rozliczanie kosztów produkcji; realizacja i monitorowanie produkcji; obsługa wydań oraz przyjęć dla zleceń; rozliczania akordu; automatyzacja procesów dla produkcji oraz zleceń; koordynacja dostawców i produktów własnych; rezerwacja surowców, obsługa zapotrzebowań; obsługa awarii maszyn procesy sprzedaży związane z wydaniem towaru; procesy komplementacji; wyliczanie cen i rabatów; obsługa zamówień; awizacja dostaw; zarządzanie kartotekami; wydania i przyjęcia magazynowe; dokumenty cykliczne dla umów; zarządzanie łańcuchem dostaw; optymalizacja magazynu; inwentaryzacja
Analityka i raportowanie, BI   Procesy
monitoring i analiza danych w obrębie całej organizacji i poszczególnych obszarach; analityka w czasie rzeczywistym; analityka predykcyjna i prognozowanie; generowanie raportów, zestawień, wykresów, wskaźników wydajności   elektroniczny obieg dokumentów; digitalizacja firmowej dokumentacji; automatyzacja zadań; automatyzacja procesów kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych; optymalizacja procesów produkcji, magazynu, sprzedaży, innych obszarów strategicznych
Zakupy, zaopatrzenie   Obieg dokumentów
zarządzanie częstotliwością i czasem realizacji; planowanie zakupów; analiza zakupów; baza dostawców; zarządzanie, planowanie i optymalizacja zapasów   organizacja, porządkowanie, udostępnianie i archiwizacja dokumentów; zarządzanie dostępami; OCR, wprowadzanie danych i obsługa dokumentów zewnętrznych listy, przeszukiwanie i udostępnianie
Sprzedaż i CRM   Projekty i usługi
zarządzanie kontaktami z dostawcami i klientami; prognozowanie sprzedaży; monitorowanie realizacji zamówień; obsługa zwrotów, reklamacji i serwisu; wsparcie procesu wytworzenia wizerunku i produktu   zarządzanie projektami, zarządzanie zmianą, obsługa procesu wytworzenia: wizerunku, usługi, produktu, komunikacji, prowadzenie rozliczeń i budżetowanie; zamówienia publiczne, realizacja kontraktów
Transport   integracja ERP z CAD/PDM
obsługa procesów transportowych; planowanie, koordynacja usług; zarządzanie flotą, optymalizacja dostępności zasobów; rozliczanie kosztów; cenniki; obsługa umów; śledzenie dostaw   zintegrowanie środowisk CAD/PDM i ERP to wiele korzyści na poziomie obsługi samego procesu projektowania, ale również innych istotnych obszarów zarządzania

Jedna baza – efektywne wykorzystanie możliwości przedsiębiorstwa i trafne scenariusze działania.

Zarządzanie przy pomocy systemów ERP oparte jest na jednej wspólnej bazie danych, która gromadzi je ze wszystkich obszarów firmy, porządkuje i integruje. Dzięki tej bazie, pracownicy poszczególnych działów będą mieli stały dostęp do niezbędnych informacji. Będą mogli łatwiej zarządzać danym obszarem, kontrolować bieżące działania i zasoby. Skuteczniejsze stanie się planowanie i analizowanie wyników a w rezultacie nakłady pracy staną się optymalne. Skuteczniejsze stanie się zarządzanie całą firmą. Dzięki aktualnej i spójnej bazie i pełnym raportom z wielu obszarów, będziesz w każdym momencie świadomy kondycji swojego przedsiębiorstwa.
Na pojawiające się zwiastuny kryzysów, będziesz mógł reagować z wyprzedzeniem, podejmując trafne decyzje.

Systemy ERP – wsparcie biznesu w czasach kryzysu.
Buduj swoją przewagę!

Pamiętaj, że rozwiązań na rynku jest wiele, a systemy poszczególnych dostawców mogą się różnić rodzajem modułów i ich funkcjonalnością.
Podejmując tak ważne decyzje, bez wątpienia możesz liczyć na wsparcie dostawców, firm wdrożeniowych czy konsultingowych.

Jedno jest jednak pewne ERP to wybór na lata. Czy jesteś gotów podjąć wyzwanie i sięgnąć po narzędzie, które będzie odpowiedzą na Twoje potrzeby?
Jeśli masz pytania – skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych konsultantów.

Umów się na konsultację

    Skontaktuj się z nami

    Wypełnij formularz, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat systemów
    wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą.