Zarządzanie Produkcją - DPS Systems
Ciasteczka

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie jak również dostarczenia użytkownikowi spersonalizowanych treści marketingowych oraz reklam. Dowiedz się więcej

Rozwiązania

System ERP Zarządzanie Produkcją

System ERP do zarządzania produkcją to rozbudowany ekosystem, który ma za zadanie usprawnić zarządzanie nie tylko linią produkcyjną, ale również pozostałymi obszarami przedsiębiorstwa produkcyjnego, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w firmach o charakterze produkcyjno-handlowym oraz produkcyjno-usługowym.

Szeroki asortyment systemów ERP oraz szereg autorskich rozwiązań i integracji sprawia, że oferowane oprogramowanie sprawdzi się zarówno w małych zakładach jak i rozbudowanych parkach maszynowych.

Wdrożenie systemu ERP w branży produkcyjnej to gwarancja oszczędności oraz optymalizacji zachodzących procesów produkcyjnych.

System ERP do zarządzania produkcją

Zarządzanie produkcją poprzez system ERP to przede wszystkim dostęp do kompleksowych narzędzi, które dostosowane są do obsługi produkcji planowanej, zleceniowej, powtarzalnej, a także realizowanej w związku z indywidualnymi potrzebami klienta.

Rozbudowany algorytm planowania produkcji uwzględnia realne potrzeby rynku, możliwości zaopatrzenia i zdolności produkcyjne parku maszynowego. Oprogramowanie generuje karty technologiczne uwzględniające tzw. marszruty, czyli określenie wszystkich procesów technologicznych, które są niezbędne do wyprodukowania określonego wyrobu.

System ERP dla produkcji pozwala zarządzać wyrobem na każdym etapie: od przyjęcia materiału na magazynie aż po kontrolę jakości i zaewidencjonowanie gotowego produktu.

Integracja systemu ERP z oprogramowaniem CAD/PDM

Jako jeden z wiodących dystrybutorów systemów klasy CAD/PDM w Polsce, umożliwiamy pełną integrację oprogramowania PDM z systemami ERP.

Takie rozwiązanie usprawnia pracę konstruktorów poprzez automatyczną wymianę danych, która wyklucza błędy związane z ręcznym przepisywaniem informacji z systemu PDM do systemu ERP, uniemożliwia generowanie zdublowanych indeksów oraz powiązuje ze sobą indeksy z oprogramowania PDM z odpowiednimi w środowisku ERP.

Dwukierunkowość integracji sprawia, że użytkownicy mają dostęp do informacji zawartych w systemie ERP z poziomu oprogramowania do projektowania, co wyklucza konieczność przełączania się między oprogramowaniem i daje dostęp do pełni niezbędnych informacji podczas samego procesu konstruowania.

System ERP Zarządzanie Produkcją korzyści:

• Integracja z oprogramowaniem CAD/PDM
• Harmonogramowanie produkcji
• Rozliczanie produkcji
• Nesting
• Panele meldunkowe MES
• Zgrubna analiza kluczowych zasobów (RCCP)
• Analiza potrzeb materiałowych (MRP)
• Analiza zasobów (CRP)
• Karty technologiczne
• Obsługa łańcuchów dostaw
• Zamienniki półproduktów

System ERP do zarządzania produkcją – dedykowane urządzenia

System ERP zapewnia pełną kompatybilność z dedykowanymi urządzeniami, które pozwalają na zarządzanie przedsiębiorstwem bezpośrednio z hali produkcyjnej.

Integracja z panelami klasy MES pozwala na rejestrowanie postępów w produkcji w czasie rzeczywistym przez operatora maszyny.

integracja ERP/CAD/PDM

System ERP – zarządzanie magazynem wysokiego składowania

Poza ewidencjonowaniem czasu wykonania danej operacji technologicznej, panele MES pozwalają na wykonanie podstawowych operacji magazynowych, takich jak tworzenie niezbędnej dokumentacji dotyczącej wydania surowca i przyjęcia gotowego wyrobu, czy definiowanie etykiet.

W połączeniu ze skanerami kodów kreskowych i kodów QR, kolektorami danych, drukarkami etykiet i weryfikatorami cen, system ERP do zarządzania produkcją pozwala na mobilne zarządzanie gospodarką magazynową, w tym magazynu wysokiego składowania (MWS).

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat systemów
wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą.