Integracja bankowości elektronicznej Citi Handlowy z systemem ERP enova365. - DPS Systems
Ciasteczka

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie jak również dostarczenia użytkownikowi spersonalizowanych treści marketingowych oraz reklam. Dowiedz się więcej

enova365 ERP Finanse i księgowość

Integracja bankowości elektronicznej Citi Handlowy z systemem ERP enova365.

enova365 city handlowy

Integracja bankowości elektronicznej Citi Handlowy z systemem ERP enova365.

Bank Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. Pod marką Citi Handlowy oferuje szeroki asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej oraz produkty leasingowe. Bank wspiera swoich klientów, oferując im zaawansowane rozwiązania ułatwiające zarządzanie finansami. Rorozwija również narzędzia, które umożliwiają reakcje i rozliczenia w czasie rzeczywistym dzięki wymianie danych między ich systemem finansowo-księgowym i bankiem.

Aby ułatwić klientom codzienne zarządzanie płatnościami, dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o rachunku oraz realizację transakcji bezpośrednio z systemu księgowego firmy, enova365 została zintegrowana z CitiConnect API.

Oznacza to, że operacje bankowe można inicjować bezpośrednio z poziomu programu ERP, z pominięciem logowania do systemu bankowości elektronicznej. Użytkownik zyskuje w ten sposób czas i poprawia efektywność pracy dzięki temu, że bieżące rozliczenia finansowe są dostępne w ramach programu, stanowiącego środowisko codziennej pracy działu księgowego.

Jak mówi Sebastian Perczak Szef Pionu Bankowości Przedsiębiorstw – „Integracja systemu enova365 i banku pozwala na znaczną cyfryzację procesów w firmie. To doskonałe narzędzie dla firmy, która chce dostosować swoje procesy do wymagań klientów i kontrahentów, oczekujących jak najszybszej reakcji. CitiConnect API szczególnie sprawdza się w połączeniu z płatnościami natychmiastowymi. Pozwala firmie zautomatyzować swoje procesy i rozliczać się w czasie rzeczywistym. To nie tylko wzrost wydajności, ale także możliwość błyskawicznych płatności Express Elixir, co ułatwia firmie podejmować decyzje i reagować w czasie rzeczywistym”.

Dzięki integracji CitiConnect API i enova365 użytkownicy mogą bezpośrednio z programu ERP sprawdzać salda rachunków bankowych, pobrać historię operacji i wyciągi bankowe, aktualizować typy przelewów czy realizować je bezpośrednio z enova365. Narzędzie obsługuje różne typy przelewów – przelewy krajowe (w tym ZUS), Express Elixir, przelewy podatkowe, płatności podzielone i przelewy zagraniczne (w tym SEPA).

Nowa funkcjonalność zostanie udostępniona w ramach licencji Elektroniczne Wyciągi Bankowe enova365. Jej użycie wymaga wgrania pliku w formacie dll.
Licencja umożliwia także korzystanie z ponad 100 zdefiniowanych formatów importu wyciągów z różnych banków krajowych i zagranicznych. Za obsługę funkcjonalności odpowiada moduł enova365 – Ewidencja Środków Pieniężnych.

Agnieszka Opalińska, ekspert projektu Księgowość, odpowiedzialna w Soneta Sp. z o.o. za rozwój funkcjonalności Webservice, mówi o nowej usłudze – „Klienci banku Citi Handlowy otrzymują możliwość uruchomienia komunikacji z bankiem bezpośrednio z naszego systemu. Proces koordynuje narzędzie Webservice, zaprojektowane tak, by maksymalnie uprościć jego konfigurację i obsługę. Nie wymaga to aktualizacji całego systemu enova365. Dzięki temu możemy szybko reagować i dostarczać klientom aktualizacje tylko w obrębie samej funkcjonalności”.

(Źródło Soneta Sp. z o.o.)

Napisz jeśli chcesz dowiedzieć się więcej

    Skontaktuj się z nami

    Wypełnij formularz, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat systemów
    wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem. Nasz Doradca skontaktuje się z Tobą.